Пристінська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Історія школи

Село Пристін засновано одночасно з містом Куп’янськ у 1655 році. Є дві версії виникнення назви. Перша – слобода побудована на  узвишші  над Осколом, пагорб мав до річки круте і високе, як стіна, урвище. Друга – до слободи з південного боку  підступав густий, непрохідний, мов стіна, ліс (слобода при стіні ) .

Дані  розкопок засвідчують, що на місті,  де тепер розташований Пристін, жили люди в епоху бронзи,  у скіфські часи.

Перші поселенці слободи Пристін виявили мужність під час набігів татар. Фортечні  стіни  боронили захисників  та давали можливість подавати сигнали  купянчанам,  коли наближалися татари, підпалюванням поставленої на вежу бочки зі смолою.

Церкву,побудовану в  Пристіні,  розписував  І. Ю. Рєпін. Вона була дерев’яною. Влітку  1942 року при відступі  її розібрали бійці Червоної Армії для будівництва переправ через Оскіл.

Вирій історії, безкінечні реформування сільського господарства змінили вигляд села, а чарівна природа і добрі працьовиті люди залишаються гордістю  Пристіна.

За даними архівних документів початкову земську  школу в  Пристіні  було засновано у 1905 році,  яка  пройшла багаторазову реорганізацію :

-         У    1917  році  - початкова   4- річна  школа;

-         У    1939 році   - 7 - річна   школа ;

-         У    1959 році   - 8 – річна  школа ;

-         А з  1985 року – 11 – річна середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

У  1979 році  школа переїхала до нового будинку, який і на сьогодні залишається в селі осередком знань, культури, затишку. Школа пишається своїми педагогами і талановитими учнями, які працюють  по всій Україні та в багатьох країнах світу.

Створено Гімн та Герб школи, складається літопис, шануються традиції. Батьки, вчителі, діти  села Пристін  вірять, що незалежній Україні завжди будуть потрібні такі сільські школи.